close
رزرو هتل
قلعه هاي باستان

همراه تاريخ

قلعه هاي باستان

همراه تاریخ
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
کتابخانه همراه تاریخ
جستجوگر پیشرفتهمنبع : http://vazeh.com

................................................نسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلینسخه اصلی


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 1

:: بازدید : 223
:: ارسال شده در: قلعه هاي باستان , ميراث در خطر ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [شنبه 04 مرداد 1393 ] [ 14:16]
تاریخ
قلعه هزار درب قلعه هزار درب قلعه هزار درب قلعه هزار درب قلعه هزار درب

قلعه هزار درب در شرق شهرستان دره شهر در استان ایلام قرار دارد

قدمت این قلعه به دوره ساسانی می‌رسد. نمای اصلی این اثر، طاق‌های هلالی شکل می‌باشد و با توجه به ساختار معماری، اثر احتمالاً قلعه یا پادگان نظامی بوده است.

مصالح به کار رفته در ساخت این قلعه شامل سنگ‌های تراشیده و قلوه سنگ‌هایی است که از گچ پخته به عنوان ملات استفاده شده است.

پلان اصلی این قلعه مستطیل شکل و راهروهایی طولانی در چهار جهت قرار گرفته و به وسیله درگاه‌هایی به اتاق‌های داخل مرتبط می‌شود.

قلعه هزار درب دارای زیر‌زمین، طبقه همکف و طبقه بالا می‌باشد و نور و تهویه آن از طریق دریچه‌هایی به قطر یک متر در سقف و دالان و اتاق‌ها تامین می‌شده است...............................................

منبع : سایت سیری در ایران:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 211
:: ارسال شده در: قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [سه شنبه 17 تير 1393 ] [ 18:54]
تاریخ
دژ گل خندان دژ گل خندان دژ گل خندان

دژ گل خندان یکی از آثار تاریخی شهر دماوند استان تهران است که در روستای گل خندان در بالای تپه‌ای عظیم و مشرف به محل تلاقی دو رودخانه بومهن و رودهن واقع است. اسلوب این بنا یادآور بناهای دوره ساسانی بوده و حصار بزرگ آن از قلوه سنگ‌های درشت، قلعه را به صورت مستطیل شکل احاطه کرده است. در چهارگوشه حصار، چهار برج توپُر، برای استحکام و دفاع بهتر ساخته شده است.

داخل قلعه اتاق‌ها و تالارهای متعدد و آب‌‌انبارهایی وجود دارد.

............................................

منبع : سایت سیری در ایران:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 473
:: ارسال شده در: قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [سه شنبه 17 تير 1393 ] [ 18:34]
تاریخ

این قلعه در جاده قدیم داراب بندر عباس در بخش فورگ واقع در شهر دوبرجی قرار دارد که حدودا با کمی فاصله روبروی طاق کیومرث در سمت دیگر جاده واقع شده است قله میر ترک استراحتگاه مناسبی برای قوام بوده است معماری هایی که در این بنا به کار رفته مشابه بنای طاق کیومرث می باشد مصالح ای همچون گل و گچ و سنگ و لاشه استفاده شده است داخل این بنا تزیینات ساده ای به کار رفته که چندین روشنایی در اطراف آن نمای داخل ساختمان را زیباتر نموده است قلعه میر ترک دارای سقف گنبدی شکل است که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کندلازم به ذکر است که این اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

قلعه میر ترک

....................................

منبع : http://seeiran.ir


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 243
:: ارسال شده در: قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [سه شنبه 17 تير 1393 ] [ 18:31]
تاریخ

قلعه ضحاك هشترود


قلعه ضحاک با بیش از 3000 سال قدمت بر فراز کوه منفرد، از مکان‌های مهم اقوام اشکانی (پارت) و ساسانی بوده است.

این قلعه در نزدیکی شهرستان هشترود در استان آذربایجان‌شرقی واقع است و یکی از آثار تاریخی و دیدنی است که در ارتفاع ۲۳۰۰متری قرار گرفته است.

قدمت قلعه ضحاک [از ضحاک تا آناهیتا] به اقوام اشکانی (پارت) ـ ساسانی برمی‌گردد و در تاریخ نام‌های متعددی از جمله؛ ضحاک  اژدهاک، قیز قلعه سی، داش قلعه سی، باروآس، رویی دژ و قلعه گویی ذکر شده است.

قلعه ضحاک اولین‌ بار توسط‌ یک‌ هیئت‌ باستانشناسی ‌آلمانی‌ در سال‌ 1971 میلادی‌ مورد بررسی‌ و تحقیق‌ قرار گرفته‌ است.

آثار برجای مانده از برج‌های نیم استوانه‌ای به نام دروازه قلعه و پوشش دیوارها که از سنگ‌های مکعب مستطیلی است، قدمت آن را تا دوره ساسانی می‌رساند ولی سفال‌های به دست آمده از این قلعه مربوط به سده‌های ششم و هفتم هجری است.

از این قلعه که به عنوان یک دژ استفاده می‌شده، از سه طرف مشرف به پرتگاه بوده و دیوارهای آن کنده کاری شده است. در این قلعه مخازن سنگ، آب انبار، آسیاب، سالن شورا، حمام و ده‌هاآثار دیگر وجود دارد.

نیمی از اتاق‌های‌ قلعه بی‌ سقف‌ در زمین‌ کنده‌ شده‌ و نیم‌ دیگر در کوه و‌ به‌ صورت‌ حفره‌ای ‌درآورده‌ شده‌ است. اغلب‌ این‌ حفره‌ها چاله آبی‌ هم (آب‌ انبار) دارند. همچنین‌ بر دیوارهای‌ این‌ حفره‌های‌ سنگی‌، طاقچه‌های‌ کوچکی‌ کنده شده است.

در داش‌ قلعه‌ ضحاک‌، تک‌ حفره‌هائی‌ نیز دیده‌ می‌شود که‌ تمام‌ آن‌ را در صخره‌های‌ عمودی‌ کوه‌ کنده‌اند. علاوه‌ بر اینها، آب‌ چشمه‌ای‌ که‌ در دامنه‌ کوه‌ مقابل‌ قرار دارد با فشار متوسط‌ لوله‌هایی‌ که‌ در زمین‌ کار گذاشته‌ شده از روی‌ پشته‌ مابین‌ گذشته‌ و به‌ ارتفاع‌ قلعه‌ می‌رسد.

مسیر لوله‌ آب‌ از روی‌ بستری‌ که‌ در زمین‌ به‌ وضوح‌ نمایان‌ است‌ معلوم‌ می‌گردد به‌ علاوه‌ تکه‌های‌ متعددی‌ از لوله‌های‌ گلی‌ و بقایائی ‌از قالب‌ سنگی‌ که‌ با بی‌قیدی‌ از بستر کنده‌ شده‌ است‌ در اطراف‌ دیده‌ می‌شود.

بستر لوله‌ به‌ عرض‌ 50 سانتی‌متر و عمق آن‌ حداقل‌ یک‌ متر بوده‌ است‌. لوله‌های‌ گلی‌ تقریباً از تکه‌های‌ خورد تکمیل‌ شده‌ در یکدیگر رفته‌ و در بستر قرار گرفته‌اند.

این‌ قلعه‌ از تاراج‌ و کندوکاوهای‌ غیرمجاز در امان‌ نبوده‌ و فضای‌ اطراف‌ قلعه‌ پوشیده‌ از حفره‌هایی‌ است‌ که‌ توسط‌ غارتگران‌ برای‌ بدست‌ آوردن‌ عتیقه‌، زیرورو شده‌ است‌.

سفال هایی‌ که‌ تاکنون‌ از داش‌ قلعه‌ ضحاک‌ بدست‌ آمده‌ همگی‌ مربوط‌ به‌ سده‌های‌ 11 و 12 میلادی‌ یعنی‌ دوره اسلامی‌ بوده و حجاری ها و جاسازی هایی‌ که‌ در سنگ‌ کوه‌ کنده‌ شده‌ همگی‌ دلایلی بر قدمت‌ دوره‌ پیش‌ از اسلام‌ این قلعه هستند.

به غیر از قلعه‌ در پای‌ کوه‌ قبرستانی‌ نیز وجود دارد که‌ در آن‌ مجسمه‌ سنگی‌ قوچی‌ قرار داشته و در کنار قبرستان‌، روستایی‌ به‌ نام‌ ینگجه‌ واقع‌ است که در دیوار یکی‌ از خانه‌های این روستا ، قوچ‌ سنگی‌ مقبره‌ای‌ کار گذاشته‌ شده است.

داش‌ قلعه‌ ضحاک‌ عجب شیر از آثار ارزشمند و مورد وثوق گردشگران می‌باشد. در این قلعه برجی‌ وجود دارد که از خشت‌ بر پایه‌ سنگی‌ ساخته‌ شده‌ و صرف نظر از استحکامات‌ دروازه قلعه، تنها برج‌ دفاعی‌ آن به‌ شمار می‌رود چرا که اطراف‌ قلعه پرتگاه‌ بوده و نیازی‌ به‌ استحکامات‌ بیشتری نبوده‌ است‌

قلعه ضحاک در سال 1341 توسط وزارت فرهنگ و هنر با شماره 436 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

……………….منبع: hamshahrionline.ir


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 493
:: ارسال شده در: قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [یکشنبه 30 تير 1392 ] [ 16:42]
تاریخ

قلعه منوجان يکي از قلعه هاي تاريخي استان کرمان محسوب مي شود که در اين شهر واقع شده است. اين قلعه که اکنون رو به ویرانی می رود (به روایتی) یادگاری از عهد ساسانیان
است و به نظر می رسد که معمار قلعه های بم و کهنوج ومنوجان یک نفر بوده
است.بقایای یک کوره آجرپزی در حدود 3 کیلومتری قلعه وجود دارد.معروف است که
هر روز سه هزار نفر کارگر از محل کوره ی آجر پزی —که اکنون آثار آن وجود
دارد-تا پای قلعه می ایستادند و آجرها را دست به دست می کردند تا هر آجر به
پای قلعه می رسیده است. بدین سان قلعه ای مستحکم و استوار با آجر و ساروج
ساخته می شود که در دورانهای گذشته جان پناه و ماوای مهمی برای اهل منطقه
به شمار می رفته است.


قلعه منوجان قلعه منوجان قلعه منوجان قلعه منوجان قلعه منوجان قلعه منوجان قلعه منوجان قلعه منوجان قلعه منوجان قلعه منوجان قلعه منوجان قلعه منوجان قلعه منوجان قلعه منوجان قلعه منوجان قلعه منوجان قلعه منوجان

:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 3

:: بازدید : 1587
:: ارسال شده در: قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [یکشنبه 30 تير 1392 ] [ 0:3]
تاریخ
قلعه طرق يا طرقرود قلعه طرق يا طرقرود قلعه طرق يا طرقرود قلعه طرق يا طرقرود قلعه طرق يا طرقرود قلعه طرق يا طرقرود قلعه طرق يا طرقرودروستاي طرق رود جزء بخش مركزي شهرستان نطنز وبه فاصلة 35 كيلومتري جنوب شرقي نطنز مي باشد وازطريق جادة آسفالته به نطنز ارتباط مي يابد.


 قلعه طرق در شرق روستای 'طرقرود' بر فراز صخره ای بلند به ارتفاع 10 متر با وسعت 30 هزار مترمربع قرار دارد. تقريبا در وسط قلعه فضايي باز وجود دارد که به عنوان فضاي عمومي استفاده مي شده و چاه بزرگي که کندن آن با امکانات گذشته کار ساده اي به نظر نمي رسد و در مجموع مي توان گفت که اين قلعه براي خود شهري بوده است.

اهميت اين دژ : وسعت زياد كه آن را به صورت دهكده اي در بست و داراي محله هاي متعدد در آورده كه هر محله به طايفه معيني اختصاص دارد 2- وجود چاهي در وسط قلعه كه نه تنها آب مورد نياز ساكنين آن را تامين مي نمايد بلكه در كمر گاه آن تونلهائي حفر شده بود كه به محله هاي مختلف طرق و مسجد جامع منتهي مي شده است كه ايجاد چنين معابر زير زميني در دل تپه اي سنگي خود امريست بسيار مهم و درخور توجه 3- دارا بودن انبارهاي زيرزميني دو طبقه حفر شده در دل سنگ براي نگهداري غلات اين قلعه كه نظير قلعه ايزدخواست و به احتمال هم دوره آن ولي كوچكتر است و همچنين با ارگ بم از دوره اشكاني نيز هم دوره است.


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 2

:: بازدید : 1629
:: ارسال شده در: قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [شنبه 29 تير 1392 ] [ 23:12]
تاریخ

قلعه‌ کنگلو

قلعه‌ کنگلو درکیلومتر 10 جاده دوآب - ورسکِ سوادکوه مازندران واقع شده است. فضای داخلی این قلعه با توجه به بقایای آن، مدور و در دو طبقه ساخته شده‌بود که قسمت عمده آن از بین رفته و در حال ویرانی است. عمده مصالحی که در ساختمان قلعه به کار رفته عبارتند از؛ سنگ لاشه با ملات آهک و سنگ ریزه. معماري به دست آمده در قلعه كنگلو با كمي احتياط، ....


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 673
:: ارسال شده در: قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [شنبه 18 شهريور 1391 ] [ 18:51]
تاریخ
 
 
 قلعه تاریخی و باستانی فلک الافلاک بر بلندای شهر خرم‌آباد نمونه ناب معماری ایرانی و جلوه‌ای بی‌نظیر از ذوق و هنر مردمان این دیار است.


قلعه فلک الافلاک بر بلندای تپه ای باستانی و طبیعی در مرکز شهر خرم آباد واقع شده است و دارای هشت برج و دو حیاط مستطیل شکل بوده است. .....


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 653
:: ارسال شده در: قلعه ها , قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [شنبه 20 اسفند 1390 ] [ 19:3]
تاریخ
 

عكس هاي ارگ بم ( 2 ) :

Blog Skin

:: امتیاز: نتیجه : 1 امتیاز توسط 1 نفر مجموع امتیاز : 4

:: بازدید : 4201
:: ارسال شده در: قلعه ها , قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [جمعه 19 اسفند 1390 ] [ 17:34]
تاریخ
 

عكس هاي ارگ بم (3) :

Blog Skin

:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 1

:: بازدید : 435
:: ارسال شده در: قلعه ها , قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [جمعه 19 اسفند 1390 ] [ 17:32]
تاریخ

                                                                                                                                                    

   قلعه اکروپل که به قلعه شوش یا قلعه فرانسویها نیز معروف است به دست هیئت باستان شناسی فرانسوی در سال 1897 میلادی بر روی بلندترین نقطه شهر شوش بنا شده است و شباهت بسیار زیادی به زندان باستیل فرانسه دارد که با استفاده از آجرهای به دست آمده از کاخ داریوش و تعدادی از آجرهای منقوش به خط میخی چغازنبیل به دست معماران دزفولی بنا شده است......


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 463
:: ارسال شده در: قلعه ها , قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [دوشنبه 19 دي 1390 ] [ 18:30]
تاریخ

:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 471
:: ارسال شده در: قلعه ها , قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [شنبه 19 شهريور 1390 ] [ 18:29]
تاریخ
                                                                                                              

قلعهٔ دختر استان فارس در شش کیلومتری جاده فيروزآباد به شيراز در دامنه کوهی مشرف به جاده قرار دارد که پس از طی مسافتی حدود ۳۰۰ متر می‌توان به قلعه رسید.

تمام قلعه از سنگ‌های درشت ساخته و سنگ‌های نما، تراشیده شده‌اند ولی سنگ‌های پی‌ها و داخل دیوارها از قلوه سنگ‌های درشت رودخانه‌ای تشکیل شده‌اند. عظمت بنای این قلعه، مبهوت کننده‌است و دیوارهای بلند آن با همه شکستگی و ریخته شدن، هنوز هم شکوهی خیره کننده دارند.


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 1217
:: ارسال شده در: ساسانيان , قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [یکشنبه 21 شهريور 1389 ] [ 14:16]
تاریخ

                                                                                                                                                                                                           ارگ بم بزرگترین سازهٔ خشتي در جهان است که در نزدیکی شهر بم در استان كرمان در جنوب شرقی ايران به ثبت رسیده‌است. این ارگ عظیم که در مسیر جاده ابريشم قرار دارد در سده پنجم پيش از ميلاد ساخته شده‌است و تا سال ۱۸۵۰ پس از میلاد نیز همچنان مورد استفاده بود. به طور قطع مشخص نیست چرا پس از آن دیگر مورد استفاده قرار نگرفت.

کل بنا یک دژ بزرگ است که در قلب آن، ارگ واقع شده، اما به دلیل ظاهر پرابهت ارگ، که پر ارتفاع‌ترین قسمت مجموعه نیز به شمار می‌آمد، کل بنای دژ به عنوان ارگ بم نامیده می‌شود.

در تاریخ 5 دي 1382، در اثر زلزلهٔ شدیدی که شهر بم و حومهٔ آن را تحت تاثیر قرار داد،........


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 387
:: ارسال شده در: قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [پنجشنبه 19 شهريور 1388 ] [ 17:29]
تاریخ
 
قلعه زیویه در جنوب شرق شهرستان زیویه قرار دارد. این قلعه شهر  با 2700 سال قدمت درواقع گنجینه‌ای فراموش شده است. از حفاری‌های این منطقه آثار شاخصی به‌دست آمده که تعداد قابل‌توجهی از آن‌ها در مهمترین‌ موزه‌های دنیا نگه‌داری می‌شود. با این حال این سایت تاریخی در طول سالیان گذشته از تخریب‌های متعدد در امان نبوده و وضعیت حفاظتی مناسبی را به خود ندیده است. مدیر پایگاه زیویه با اعلام حفاری ممنوع به ثبات وضعیت حفاظتی منطقه تاکید کرده است.
 
 پرفسور گیرتنس محقق و باستانشناس فرانسوی، مؤلف کتاب «هنر ایران در دوره ماد و هخامنشی» معتقد است زیویه یک قلعه حکومتی بوده و گنجینه به دست آمده را دفینه‌ای می‌داند که در کنار جسد یک پادشاه سکایی گذاشته شده است.........
 
 
 
 
 
 
 

:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 531
:: ارسال شده در: قلعه ها , قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [سه شنبه 30 تير 1388 ] [ 23:58]
تاریخ

سرزمين ايران به سبب موقعيت خاص جغرافيايي همواره در خطر تهاجم دشمنان بوده است . از اينرو حاكمان و فرمانروايان زمان براي مقابله با اين تهاجمات به ساختن قلعه هايي در نقاط مرزي و مهم مي پرداختند و اين قلعه همانند يك پادگان نظامي بود و ميزان مقاومت آن در برابر دشمنان بستگي به ميزان شجاعت و روحيه ميهن پرستي ساكنان آن داشت .........


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 391
:: ارسال شده در: قلعه ها , قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [شنبه 30 شهريور 1387 ] [ 18:39]
تاریخ
قلعهٔ فراموشی یا گیل گرد یا اندمشن یا انوشبرد

قلعهٔ مستحکمی واقع در خوزستان در زمان ساسانیان بوده‌است. از جهت اینکه نام زندانیان و حتی نام آن مکان را کسی نبایستی بر زبان آورد، این مکان را قلعهٔ فراموشی می‌خواندند. یک نوع قلعهٔ باستیل محسوب می‌شده‌است و جایی برای حبس و از میان بردن اشخاص بلند مرتبت بوده که وجودشان برای کشور و شاه خطرناک بشمار می‌آمده‌است. چندین نفر از خاندان سلطنتی در این زندان افتاده بودند که از آنجمله ارشک سوم پادشاه ارمنستان می‌باشد. به نقل از پروکوپیوس ، قباد دوم (پادشاه ساسانی که دوبار بر تخت پادشاهی ایران نشست، بار نخست میان سا‌ل‌های 488 تا 496 میلادی و بار دوم 499 تا 531) پس از محرومیت از تاج و تخت در آنجا زندانی بود و از همانجا فرار اختیار نمود. بعدها شیرویه عده‌ای از زندانیان آنجا را آزاد کرد و ایشان به او کمک نمودند تا توانست پدر خویش خسرو پرویز را از تخت پایین آورد .

:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 2235
:: ارسال شده در: قلعه ها , قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [چهارشنبه 13 شهريور 1387 ] [ 15:52]
تاریخ
 


قلعه‌ کنگلو درکیلومتر 10 جاده دوآب - ورسکِ سوادکوه مازندران واقع شده است. .....


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 1

:: بازدید : 389
:: ارسال شده در: قلعه ها , قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [دوشنبه 30 ارديبهشت 1387 ] [ 23:10]
تاریخ
 


قلعه‌ کنگلو درکیلومتر 10 جاده دوآب - ورسکِ سوادکوه مازندران واقع شده است. .....


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 1

:: بازدید : 483
:: ارسال شده در: قلعه ها , قلعه هاي باستان ,

نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [دوشنبه 30 ارديبهشت 1387 ] [ 23:10]
تاریخ
اگر مطلبی برای وب ما فرستادید در

اینجا قرار خواهد گرفت .

مطالب شما

عنوان: آتشکده نیاسر .

قدمت: دوره ساسانی .

محل جغرافیایی : شهر نیاسر.

عکس تاریخی

آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 1179
کل نظرات کل نظرات : 477
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 10
تعداد اعضا تعداد اعضا : 2986

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 1,758
باردید دیروز باردید دیروز : 4,093
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 213
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 633
بازدید هفته بازدید هفته : 5,851
بازدید ماه بازدید ماه : 90,072
بازدید سال بازدید سال : 181,007
بازدید کلی بازدید کلی : 2,416,307

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 54.167.159.180
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir

;