close
رزرو هتل
فرمانروايي يا پادشاهي يا امپراتوري بهشت . Kingdom of Heaven

همراه تاريخ

فیلم قلمرو بهشت (به انگلیسی: Kingdom of Heaven) اثر ریدلی اسکات محصول ۲۰۰۵ کشور آمریکا است. فیلم داستانی تخیلی برگرفته از حوادث تاریخی دوران جنگ‌های…

همراه تاریخ
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
کتابخانه همراه تاریخ
جستجوگر پیشرفتهفرمانروايي يا پادشاهي يا امپراتوري بهشت .  Kingdom of Heaven
فیلم قلمرو بهشت (به انگلیسی: Kingdom of Heaven) اثر ریدلی اسکات محصول ۲۰۰۵ کشور آمریکا است. فیلم داستانی تخیلی برگرفته از حوادث تاریخی دوران جنگ‌های صلیبی و زندگی بالین ایبلین است.حمید دباشی، استاد ایرانی دانشگاه کلمبیا از مشاورین آکادمیک فیلم بوده‌است. فیلم اگر چه به وقایعی می‌پردازد که پیش آمده‌اند و از شخصیت‌هایی استفاده کرده که وجود داشته‌اند اما از دقت برخوردار نیست. این اثر از معدود فیلم‌های ساخته شده در مورد جنگ‌های صلیبی است که دیدی یک‌سویه ندارد و هر دو سوی جنگ را انسان نشان می‌دهد.داستان فیلم حول زمان سقوط اورشلیم و فتح آن به دست صلاح الدین ایوبی پادشاه کرد تبار و موسس سلسلهٔ ایوبیان است که در آن زمان هنوز سردار سپاه بود. او بزرگ‌ترین قهرمان پیروز جنگ‌های صلیبی است که در نهایت توانست فاطمیان را از مصر براند و خود در آن جا حاکم شود.آهنگساز این فیلم حسین علیزاده از آهنگسازان و نوازندگان مطرح ایرانی میباشد .(ويكي پديا) .درباره فیلم:

اين فيلم محصول سال 2005 است. بازيگران اصلي اين فيلم "اورلاندو بلوم" ، "اوا گرين" و "جرمي آيرونس" هستند."ريدلي اسكات" كارگردان هفتاد ساله ، اين اثر تاريخي/ حماسي را از وقايع جنگ هاي صليبي در قرن دوازدهم ساخته است. اين فيلم مربوط به شهر "اورشليم"(بيت المقدس) ميشود ، كه بخاطر آن بين مسلمانان و مسيحيان جنگ درگرفته ميشود.آنچه در سالهاي اخير باعث شده كه نام "ريدلي اسكات" بر سر زبانها بيفتد ، سعي وي براي احياي ژانر مرده تاريخي/ حماسي است، كه با "گلادياتور" آن را آغاز كرده واينك به "امپراتوری بهشت" رسيده است.


نقد كوتاه:
فیلم با صحنه تاریک و پر از نگون بختی به خاک سپردن همسر "بالیان" آغاز می شود که نشان دهنده سرنوشت دورانی است که قهرمان فیلم در آن زندگی می کند.در همین سکانس آغازین به تم اصلی فیلم اشاره می شود. زنی خودکشی کرده و از این رو طبق رسوم کاتولیک ها تشیع نمی شود. راهبی او را گناهکار و دوزخی اعلام می کند و امر به بریدن سرش و سپس به خاک سپردن او می کند."باليان" ، از طرفی فقدان خانواده و مرگ همسر بر روح و جانش چنگ انداخته و از طرفی دل نگران آخرت همسر است.راه نجات از این حرمان توسط پدری ناشناس (تا آن لحظه) به او عرضه می شود : سفر به سرزمین مقدس و در پیش گرفتن زندگی سلحشوری و شوالیه گری.نقطه شروع این سفر جغرافیایی که بعد تبدیل به سیر و سلوکی درونی هم می شود ، عذاب است و آن چه قرار است "باليان" به آن برسد ایمان و آرامش روحی و هم چنین نجات روح همسرش از سوختن در میان شعله های آتش دوزخ است."بالدوین چهارم" ، کسی که برای حفظ صلح میان مسلمانان و مسيحيان از هر راهی وارد می شود. او و "صلاح الدین" ؛ سلحشوران با تجربه تری هستند که لزوم همزیستی مسالمت آمیز را دریافته اند و آن گاه که جنگی ناگزیر پیش آید ، باز به اصول انسانی خود در برخورد با جنگجویان و اسرا وفادار می مانند.امپراطوری بهشت فیلمی با اهمیت است و بر خلاف نامش که پیش داوری هایی را نیز بر می انگیزد ، درآن تبلیغی برای مسیحیت یا اسلام دیده نمی شود.

نکات حاشیه ای:

- لوكيشن هاي اين فيلم در مراكش و اسپانيا بوده است و در اين دو كشور تصويربرداري شده است.- اين فيلم امتياز 7 از 10 را درimdb)) گرفته است. (forum.98ia.com/t191449.html )

توضیحات درباره فیلم :

داستان فیلم از حدود یک قرن پس از تسخیر فلسطین و شهر قدس دست لشگر صلیبی آغاز می‌شود. در اواخر قرن دوازدهم میلادی، یعنی زمانی که اروپا در ظلم و جهل قرون وسطایی به سر می‌بَرَد، کشور صلیبی فلسطین از طریق مراوده با جهان اسلام و برخورداری از ثروتهای منطقه، برای اروپائیان مانند یک بهشت تجسم می‌شود. به علاوه، گناهکاران برای طلب بخشش به زیارت مکانهای مقدس فلسطین می‌روند.

بِیلیانِ آهنگر که پسر یک سردار ثروتمند صلیبی به نام گادفری است از زادگاه خود، فرانسه، عازم فلسطین می‌شود تا میراث دار پدرش گردد. کشتی ایتالیایی حامل بِیلیان، غرق می‌شود ولی او خود را به قدس پایتخت صلیبیان می‌رساند. بِیلیان که به سفارش پدر، طرفدارِ صلحِ موجود بین مسیحیان و مسلمانان  است از پادشاهِ میانه‌روِ مسیحیان حمایت می‌کند.

اما یک گروه از سرداران صلیبی به رهبریِ دوتن از شوالیه‌های تندرو به نام«رِینالد» و «گی» با نقض عمدی قرارداد صلح، خواهان جنگ با صلاح‌الدین، رهبر کشور همسایه و مسلمان هستند. پادشاه که به دلیل بیماری جُذام، صورت خود را از همه مخفی می‌کند، می‌داند که در صورت جنگ با مسلمانان، کشور صلیبی به ورطه نابودی خواهد افتاد. او دستور بازداشتِ رِینالد و گی را صادر می‌کند تا مانع انتقام مسلمین از شبیخونهای سرداران صلیبی شود.


اما پادشاه می‌میرد و خواهراش سیبِلا جانشین او می‌گردد. سیبِلا نیز همسرش گی را پادشاه جدید اعلام می‌کند. قتل و غارت علیه مسلمین بالا می‌گیرد و در نتیجه سپاه مسلمین، آماده جنگ می‌شود. لشکر صلیبی، خود به استقبال جنگ می‌رود ولی در نبرد تاریخیِ حَطّین تار و مار می‌شود.

صلاح‌الدین پس از اسیر کردن گی و رینالد به سوی قدس حرکت می‌کند. بِیلیان که فرمانده مدافعین شهر است،  مردمِ عادی را آماده جنگ می‌کند. سپاه مسلمین پس از گلوله باران دیوار شهر، نقطه ضعفِ مدافعین را شناخته و موفق به فروریختن بخشی از دیوارِ محافظِ مسیحیان می‌شود.

بِیلیان با تلفات سنگین، ایستادگی می‌کند ولی صلاح‌الدین با پیشنهاد صلح خود، او را وادار به تسلیم شهر می‌کند، زیرا صلیبیان می‌دانند که در صورت ادامه جنگ، نابود خواهند شد. صلاح‌الدین با جوانمردی با مسیحیان رفتار می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد به وطن خود در اروپا باز گردند. بِیلیان به آهنگری خود در فرانسه باز می‌گردد. ولی اکنون ریچارد پادشاه انگلستان در تدارک یک جنگ جدید صلیبی برای حمله دوباره به قدس است.(forum.zeyroon.com/topic/835 ).....................
منابع:
ويكي پديا.
انجمن نودهشتيا .
تالار گفت و گوي زيرون .:: امتیاز: نتیجه : 5 امتیاز توسط 1 نفر مجموع امتیاز : 5

:: بازدید : 1939
:: ارسال شده در: معرفي و بررسي فيلم ,
:: مطالب مرتبط: قسمتی از فیلم ضد ایرانی 300 . رستاخیز یک امپراتوری , ابوعلی سینا در سینمای غرب با فیلم , شهر باستاني تروا و فيلم ساخته شده در مورد آن , عكس هاي اسپارتاكوس ( قيام برده ها) . گالري يك , سريال اسپارتاكوس SPARTACUS , معرفي و آشنايي با فيلم حضرت نوح . noah , معرفي و بررسي فيلم , عكس هاي فيلم گلادياتور , معرفي و بررسي فيلم گلادياتور . Gladiator 2000 , عكس هاي فيلم " قيام يك امپراتور" . rise of an empire , معرفي و بررسي فيلم ضد ايراني ,
:: برچسب‌ها: معرفي و بررسي فيلم kingdom-of-heaven , فبلم هاي تاريخي- پادشاهي , Kingdom of Heaven چگونه فيلمي است , فيلم در مورد صلاح الدين ايوبي , فيلم سينمايي صلاح الدين ايوبي , فيلم فرمانروايي بهشت , معرفي فيلم جنگ هاي صليبي , تصرف بيت المقدس در فيلم , محاصره اورشليم , شهر اورشليم در فيلم , پادشاه جزام گرفته صليبي , گادفري , ييليان , دانلود فيلم تاريخي ,
نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [شنبه 19 بهمن 1392 ] [ 12:59]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط امیر در تاریخ 1394/11/7 و 11:12 دقیقه ارسال شده است

فتح این شهر ارزش تلفات زیاد را برای صلاح الدین داشت.

این نظر توسط بارون در تاریخ 1394/11/6 و 9:36 دقیقه ارسال شده است

بیشترین تلفات را ارتش صلاح الدین داد نه بالین ایبلین که در آخر صلاح الدین مجبور به مزاکره شد نیمی از ارتش دو هزار نفری صلاح الدین در این حمله کشته شدند.


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
اگر مطلبی برای وب ما فرستادید در

اینجا قرار خواهد گرفت .

مطالب شما

عنوان: آتشکده نیاسر .

قدمت: دوره ساسانی .

محل جغرافیایی : شهر نیاسر.

عکس تاریخی

آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 1179
کل نظرات کل نظرات : 493
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 4
تعداد اعضا تعداد اعضا : 3004

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 3,294
باردید دیروز باردید دیروز : 3,586
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 170
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 225
بازدید هفته بازدید هفته : 3,294
بازدید ماه بازدید ماه : 98,120
بازدید سال بازدید سال : 280,442
بازدید کلی بازدید کلی : 2,515,742

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 54.211.0.142
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir

;