close
رزرو هتل
جملاتی از انجیل متی ( بخش اول )

همراه تاريخ

جملاتی از انجیل متی :   1.  خوشا به حال آنان که که نیاز خود را به خدا احساس می کنند ، زیرا ملکوت آسمان از آن ایشان است  .     2.  خوشا…

همراه تاریخ
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
کتابخانه همراه تاریخ
جستجوگر پیشرفتهجملاتی از انجیل متی :

 

1.  خوشا به حال آنان که که نیاز خود را به خدا احساس می کنند ، زیرا ملکوت آسمان از آن ایشان است  .

 

 

2.  خوشا به حال ماتم زدگان ، زیرا ایشان تسلی خواهند یافت .

 

3.  خوشا به حال فروتنان ، زیرا ایشان مالک تمام جهان خواهند گشت .

 

4.  خوشا به حال گرسنگان و تشنگان عدالت ، زیرا سیر خواهند شد .

 

5.  خوشا به حال آنان که مهربان و با گذشتند ، زیرا از دیگران گذشت خواهند دید .

 

6.  خوشا به حال پاک دلان ، زیرا خدا را خواهند دید .

 

7.  خوشا به حال آنان که برای برقراری صلح در میان مردم کوشش می کنند ، زیرا ایشان فرزندان خدا نامیده خواهند شد.

 

8.  خوشا به حال آنان که به سبب نیک کردار بودن آزار می بینند ، زیرا ایشان از ملوکت آسمان بهره مند خواهند شد  .

 

9.  هرگاه به خاطر من شما را ناسزا گفته ، آزار رسانند و به شما تهمت زنند ، شاد باشید . بلی خوشی و شادی نمایید ، زیرا در آسمان پاداشی بزرگ در انتظار شماست . بدانید که با پیامبران گذشته نیز چنین کردند .

 

10.                    شما نمک جهان هستید و به آن طعم می بخشید اما اگر شما نیز طعم خود را از دست دهید ، وضع جهان چه خواهد شد؟ در اینصورت ، شما را همچون نمکی بی مصرف دور انداخته ، پایمال خواهند ساخت .

 

11.                    شما نور جهان می باشید ، شما همچون شهری هستید که بر تپه ای بنا شده و در شب می درخشد و همه آن را میبینند . چراغ را روشن نمی کنند تا آنرا  زیر کاسه بگذارند ، بلکه روی چراغدان ، تا کسانی که در خانه هستند از نورش استفاده کنند . پس نور خود را پنهان مسازید ، بلکه بگذارید نور شما بر مردم بتابد ، تا کارهای نیک شما را دیده ، پدر آسمانی تان را تمجید کنند .

 

12.                    گمان مبرید که آماده ام تا تورات موسی و نوشته های سایر انبیاء را منسوخ کنم . من آمده ام تا آن ها را تکمیل نمایم و به انجام برسانم .

 

13.                    به راستی به شما می گویم که از میان احکام تورات ، هر آنچه که باید عملی شود ، یقینا همه یک به یک عملی خواهند شد . پس اگر کسی از کوچکترین حکم آن سرپیچی کند و به دیگران نیز تعلیم دهد که چنین کنند ، او در ملکوت آسمان  از همه کوچکتر خواهد بود . اما هرکه احکام خدا را اطاعت نماید و دیگران را نیز تشویق به اطاعت کند ، در ملکوت آسمان بزرگ خواهد بود .

 

14.                    این را نیز بگویم تا شما بهتر از علما و پیشوایان دین یهود نشوید محال است بتوانید وارد ملکوت آسمان گردید .

 

15.                    گفته شده است هرکس مرتکب قتل شود ، محکوم به مرگ می باشد . اما من می گویم که حتی اگر نسبت به برادر خود خشمگین شوی و بر او فریاد بزنی ، باید تو را محاکمه کرد ؛ و اگر برادر خود را « ابله » خطاب کنی باید تو را به دادگاه برد ؛ و اگر به دوستت ناسزا گویی ؛ سزایت آتش جهنم می باشد .

 

16.                    پس اگر نذری داری و می خواهی گوسفندی در خانه خدا قربانی کنی ، و همان لحظه به یادت آید که دوستت از تو رنجیده است ، گوسفند را همانجا نزد قربانگاه رها کن و از دوستت عذرخواهی نما و با او آشتی کن ، آنگاه بیا و نذرت را به خدا تقدیم کن .

 

17.                    هرگاه کسی از تو شکایت کند و تو را به دادگاه ببرد ، کوشش کن پیش از آنکه به دادگاه برسید و قاضی تو را به زندان بیندازد ، با شاکی صلح کنی و گرنه در زندان خواهی ماند و تا دینار آخر را نپرداخته باشی ، بیرون نخواهی آمد .

 

18.                    گفته شده است که زنا مکن . ولی من می گویم که اگر حتی با نظر شهوت آلود به زنی نگاه کنی ، همان لحظه در دل خود ، با او زنا کرده ای . پس ، اگر چشمی که برایت اینقدرعزیز است ، باعث می شود گناه کنی ، آن را از حدقه درآور و دور افکن . بهتر است بدنت ناقص باشد ، تا اینکه تمام وجودت به جهنم بیفتد .

 

19.                    و اگر دست راستت باعث می شود گناه کنی ، آن را ببر و دور بینداز . بهتر است یک دست داشته باشی ، تا اینکه با دو دست به جهنم بروی .

 

20.                    گفته شده است : اگر کسی می خواهد از دست زنش خلاص شود ، کافی است طلاقنامه ای بنویسد و به او بدهد . اما من می گویم هرکه زن خود را بدون اینکه خیانتی از او دیده باشد ، طلاق دهد و آن زن دوباره شوهر کند ، آن مرد مقصر است زیرا باعث شده زنش زنا کند و مردی نیز که با این زن ازدواج کرده ، زناکار است .

 

21.                    باز گفته شده که قسم دروغ نخور  و هرگاه به نام خدا قسم یاد کنی ، آن را وفا کن . اما من می گویم : « هیچگاه قسم نخور ، نه به آسمان که تخت خداست ، و نه به زمین که پای انداز اوست و نه به اورشلیم که شهر آن پادشاه بزرگ است ، به هیچ یک از این ها سوگند یاد نکن . به سر خود نیز قسم مخور ، زیرا قادر نیستی مویی را سفید یا سیاه گردانی . فقط بگو« بلی » یا « نه » . همین کافی است .  اما اگر برای سخنی که می گویی ، قسم بخوری ، نشان می دهی که نیرنگی در کار است .

 

22.                    گفته شده که اگر شخصی چشم کسی را کور کند ، باید چشم او را نیز کور کرد و اگر دندان کسی را بشکند ، باید دندانش را شکست . اما  من می گویم که اگر کسی به تو زور گوید ، با او مقاومت نکن ؛ حتی اگر به گونه راست تو سیلی زند ، گونه دیگرت را نیز پیش ببر تا به آن نیز سیلی بزند .

 

23.                    اگر کسی تو را به دادگاه بکشاند تا پیراهنت را بگیرد ، عبای  خود را نیز به او ببخش .

 

24.                    اگر یه سرباز رومی به تو دستور دهد که باری را به مسافت یک میل حمل کنی ، تو دو میل حمل کن  .

 

25.                    اگر کسی از تو چیزی خواست . به او بده و اگر از تو قرض خواست ، او را دست خالی روانه نکن .

 

26.                    شنیده اید که می گویند با دوستان خود دوست باش ، و با دشمنانت  دشمن ؟ اما من می گویم که دشمنان خود را دوست بدارید ، و هر که شما را لعنت کند ، برای او دعای برکت کنید ، به آنانی که از شما نفرت دارند ، نیکی کنید ، و برای آنانی که به شما ناسزا می گویند و شما را آزار می دهند ، دعای خیر نمایید . اگر چنین کنید ، فرزندان راستین پدر آسمانی خود خواهید بود ، زیرا او آفتاب خود را بر همه می تاباند ، چه بر خوبان ، چه بر بدان ، باران خود را نیز بر نیکوکاران و ظالمان می باراند.

 

27.                    اگر فقط آنانی را که شما را دوست می دارند ، محبت کنید ، چه برتری بر مردمان پست دارید ، زیرا ایشان نیز چنین می کنند . اگر فقط با دوستان خود دوستی کنید ، با کافران چه فرقی دارید ، زیرا اینان نیز چنین می کنند . پس شما کامل باشید ، همانگونه که پدر آسمانی شما کامل است .

منبع : انجبل متی : تهیه شده توسط همراه تاریخ:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 5

:: بازدید : 3372
:: ارسال شده در: مطالب تاریخی مختلف ,
:: مطالب مرتبط: گاهشماری وقایع تاریخ اسلام / بر اساس سال قمری و میلادی , جزئیات بیشتر از کشف مهمات جنگ جهانی در تهران , مسابقه داستان نویسی ، فراخوان شرکت در مسابقه داستان نویسی همراه تاریخ , جنبش فتح : تاریخچه ، قدرتگیری ، فعالیت های سیاسی و نظامی , جنبش مقاومت اسلامی حماس : تاریخچه ، قدرتگیری ، فعالیت نظامی و سیاسی , غول های اساطیری ایران ، ( قلمرو اهریمن ) , کشف باستان شناسان در میمه ، کتیبه کشف شده , بافت‌ تاریخی کرمان در بحران . اعزام کارشناسان میراث فرهنگی به کرمان , آغاز دور جدید کاوش آبراهه های تخت جمشید , حمام نظام آباد , حمام دمق , حمام درجزین , حمام سیبه , مرمت کاخ خشتی آپادانا در محوطه تاریخی شوش90 درصد پیشرفت دارد , جملاتی از انجیل متی ( بخش سوم ) ,
:: برچسب‌ها: انجیل حضرت عیسی (ع) , انجیل متی , جملات زیبا از انجیل , کتاب مقدس مسیحیان , دانلود انجیل متی , دانلود کتاب انجیل برای موبایل , متن انجیل , اشعاری از انجیل , نقد انجیل , تحریف کتاب انجیل اروپایی ها , داستان های انجیل ,
نویسنده
نویسنده :
تاریخ : [چهارشنبه 03 ارديبهشت 1393 ] [ 22:26]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
اگر مطلبی برای وب ما فرستادید در

اینجا قرار خواهد گرفت .

مطالب شما

عنوان: آتشکده نیاسر .

قدمت: دوره ساسانی .

محل جغرافیایی : شهر نیاسر.

عکس تاریخی

آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 1179
کل نظرات کل نظرات : 493
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 6
تعداد اعضا تعداد اعضا : 3004

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 3,281
باردید دیروز باردید دیروز : 3,586
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 170
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 225
بازدید هفته بازدید هفته : 3,281
بازدید ماه بازدید ماه : 98,107
بازدید سال بازدید سال : 280,429
بازدید کلی بازدید کلی : 2,515,729

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 54.211.0.142
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir

;